serpentin

Farba: červený, zelený, hnedočervený, hnedožltý, čiernozelený, biely
Vzhľad: škvrnitý
Výskyt: bežný
Náleziská: Veľká Británia (Cornwall), Nórsko, Rusko, Zimbabwe, Taliansko, USA

Vlastnosti
Serpentín je uzemňujúci kameň, ktorý pomáha pri meditácii a duchovných prežitkoch. Čistí čakry a podnecuje činnosť korunnej čakry. Otvára priestor mentálnym schopnostiam a uľahčuje pochopiť duchovný základ života. Tento kryštál ponúka nové cesty pre rast kundalíni. Napomáha pri opätovnom nachádzaní múdrosti a vyvolávaní spomienok na minulé životy.
Na duševnej úrovni serpentín pomáha získať pocit rastúcej kontroly nad vlastným životom. Vyrovnáva mentálnu a emocionálnu nerovnováhu a napomáha vedome zamerať liečivú energiu k existujúcim problémom.
V rovine fyzického tela dokáže mimoriadne účinne vyčistiť a odbúravať jedovaté látky z tkanív a krvi. Údajne zaisťuje aj dlhovekosť.

Umiestnenie
Položte na potrebné miesta alebo iba na nich pridržte.

Kameň nekonečna (svetlo zelený serpentín) je citlivý, nežne pôsobiaci kameň, ktorý vás spojí s anjelským sprievodcom. Umožňuje vstup do minulosti, súčasnosti a budúcnosti a zároveň všetko dokáže prepojiť do jedného celku. Výborne sa hodí na skúmanie minulých životov, pretože vyvoláva schopnosť súcitiť, odpúšťať sám sebe a zmieriť sa so všetkým, čím ste v minulosti prešli. Ak vlastníte tento kryštál, preniknete do liečivých sfér, kde pobývajú duše medzi životmi. Vďaka tomu sa dá dokončiť liečenie, ktoré sa v minulom živote nepodarilo uzavrieť.
Tento kameň uzdravuje nerovnováhu vzniknutú v minulých životoch a zbaví vás súčasne citovej záťaže pochádzajúcej z predošlých vzťahov. Kryštál položený na hrdlo pomôže hovoriť o minulosti rieši problémy, ktoré pretrvávajú až do prítomnosti. Kameň nekonečna použite, keď sa chcete stretnúť s niekým zo svojej minulosti, pretože pri stretnutí navodí tichú a citlivú atmosféru.
Svetlo zelený serpentín pôsobí výborne pri tíšení bolesti – hlavne menštruačných a svalových kŕčov.

serpentin"" serpentin svetly
serpentín serpentín svetlý

serpentin serpentin zabia koza
serpentín čierny serpentín žabia koža

10 komentárov

 • Filip píše:

  Ahojte,
  mam z neho len serpentin pyramidku,
  hladal som kamen vhodny na skumanie minulych zivotov
  vsade sa pise toto je fakt vhodne.
  som zvedavy na svoje minule zivoty.

 • danusa píše:

  ahoj Filip 🙂
  tak potom daj vedieť, čo si zistil, keď si to nebudeš chcieť nechať radšej pre seba 🙂

 • Adrian píše:

  A mohli by ste niekto dať typ ako a kde začať so skúmaním minulých životov? Ď.

  1. danusa píše:

   ahoj Adrian, sú kamene, ktoré by mali byť nápomocné pri skúmaní minulých životov, ale ako s nimi postupovať prakticky, to naozaj netuším… možno nejaká meditácia za použitia týchto kameňov, ale ja som nikdy nič podobné neskúšala, takže naozaj neviem relevantne poradiť. tie kamene sú nasledovné: apatit, apofylit, aragonit, čaroit, dioptaz, granát, herkimer diamant, howlit, hnedý jaspis, merlinit, vltavín (moldavit), oceľovo modrý obsidián, opál a svetlý serpentín.
   potom je cesta, ktorú poznám a to je regresná terapia, v rámci ktorej Ťa terapeut uvedie do stavu podobného meditácii a vyvolá v Tebe vízie z predošlých životov. nakoľko je to dôveryhodné neviem. ja som jedno takéto sedenie absolvovala a videla som niečo, ale nemalo to žiaden efekt na moje ďalšie prežívanie, takže nevidím dôvod na opakovanie. ale pani, u ktorej som bola na regresnej terapii, nebola podľa mňa spôsobilá na takéto úkony a u iných terapeutov to môže mať celkom iný efekt.
   ďalším postupom je napríklad SRT, kde sa získavajú informácie pomocou kyvadla a tabuliek, ktoré zjednodušujú prácu s kyvadlom. na tom som tiež bola (ja som bola tuším na všetkom 🙂 ) a tiež som sa dozvedela nejaké informácie o minulých životoch, ale zas neviem, nakoľko je to dôveryhodné…

   rozhodne je ťažko overiť pravosť u vecí, ktorých existencia nie je dokázateľná… 🙂

 • Filip píše:

  danusa:
  preco pisu,ze svetly serpentin na komunikaciu s anjelmi?
  na minule zivoty je vraj vhodny aj sagenit.

 • danusa píše:

  ahoj Filip 🙂
  asi preto, že pomáha komunikovať s anjelmi ľuďom, ktorí veria tomu, že anjeli existujú 🙂 ja neverím, že anjeli existujú, takže Ti s tým neviem pomôcť 🙁
  viacero kameňov je vhodných na oboznamovanie sa s minulými životmi.

 • Filip píše:

  danusa:
  a vies poradit vhodne kamene na minule zivoty?

 • danusa píše:

  minulé životy
  – liečenie – anhydrit, howlit, labradorit, merlinit, muskovit, čierny obsidián, okenit, modrý opál, pietersit, pyrolusit, lítiový krištáľ, tangerský krištáľ, sagenit, ryolit, rubín, shattuckit, fialový smithsonit
  – hľadanie zdroja problému – herkimer diamant, sugilit, sokolie oko, unakit, variscit
  – mimozemské – ceruzit
  – poznanie duší – wulfenit
  – prístup k nim – apatit, apofylit, aragonit, čaroit, dioptaz, granát, herkimer diamant, howlit, hnedý jaspis, merlinit, vltavín (moldavit), oceľovo modrý obsidián, opál, svetlý serpentín
  – sexuálna trauma – malachit
  – trauma zo smrti – fialový smithsonit
  – trauma zo strádania – sodalit
  – trauma z uväznenia – idokraz
  – trauma zo zrady – rodonit
  – uvoľnenie pút – zelený apofylit, obrázkový jaspis, kunzit, pietersit, horský krištáľ, lítiový krištáľ, dúhová aqua aura, zoisit
  – uvoľnenie zármutku – ohnivý opál
  – vzťahy – larimar
  – zablokovanie – lepidolit, tibetský tyrkys
  – skúmanie – svetlý serpentín, tyrkys, variscit
  – zranenie – herkimer diamant, ónyx

 • Filip píše:

  danusa:dakujem 🙂

 • filip píše:

  ahoj danusa,mam serpentin pyramidku co to znamena ak tam pisu na komunikaciu s anjelmi svetly serpentin,je celkom pekna…dufam,ze o bude stacit.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre