sira

Farba: žltá
Vzhľad: prášok alebo malé priesvitné kryštály na matičnej hornine
Výskyt: bežný
Náleziská: Taliansko, Grécko, Južní Amerika, sopečné oblasti

Vlastnosti
Síra má záporný elektrický náboj a je mimoriadne užitočná pri pohlcovaní negatívnych energií, žiarení a emócií. Z prostredia, kam sa umiestni, dokáže odoberať negatívne prvky každého druhu a súčasne odstraňuje všetky prekážky, ktoré vám bránia v ceste vpred.
Ako minerál vytvorený zo sopiek predstavuje vynikajúci kameň na reguláciu všetkého „výbušného“ – emócií, násilia, kožných problémov či horúčky. Dokáže tiež vynášať na povrch latentné a dosiaľ skryté duševné schopnosti.
Na duševnej úrovni podporuje zdravú tvrdohlavosť a napomáha pri rozpoznaní negatívnych rysov osobnosti. Ovláda jej vzdorovitú a neústupnú časť, ktorá odmieta všetky pokyny a automaticky sa vzpiera všetkým radám a doporučeniam, najmä tým, ktoré sú mienené „pre vaše dobro“. Síra takýto postoj zmierňuje a pomáha rozpoznať jeho dôsledky, čím otvára dvere zmene myslenia.
Na rozumovej úrovni bráni síra jednaniu podľa zažitých rušivých myšlienkových vzorcov. Povzbudzuje predstavivosť a pomáha ukotviť myslenie na praktickú rovinu.
Fyzickému telu pomáha obnovovať energiu po vyčerpaní a chorobe. Elixír je najlepšie pripraviť z kryštalickej formy nepriamou metódou a aplikovať výhradne zvonka.

Liečebné využitie
Síra mimoriadne dobre poslúži pri liečbe všetkého, čo rado „vzplanie“, napríklad infekčných chorôb alebo horúčky. Po priložení na miesta opuchov, obmedzuje zväčšovanie objemu tkanív. Keď sa pridá do kúpeľa alebo esencie, pomáha proti bolestných opuchom a problémom s kĺbmi. Dá sa užívať zvonka na liečbu kožných problémov. Prášková síra sa používa ako prírodný insekticíd. Pre človeka je však jedovatá a je nutné nosiť ochrannú masku, ktorá zabráni vdýchnutiu jej výparov. Po použití sa musí celý priestor dôkladne vyvetrať.

Umiestnenie
Pridržte alebo položte podľa potreby. Síra použitá na liečbu nádorov sa potom obvykle spáli. Ak to neurobíte, musíte ju pred ďalším použitím vyčistiť. Síra vytvára plyny a preto noste ochrannú masku. Elixír vyrábajte nepriamou metódou a používajte výhradne zvonka.

3 komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre