slnecny kamen

Farba: žltý, oranžový, červenohnedý
Vzhľad: číry priehľadný alebo matný kryštál s dúhovými odrazmi
Výskyt: bežný
Náleziská: Kanada, USA, Nórsko, Grécko, India

Vlastnosti
Slnečný kameň vnáša do života radosť a svetlo. Šíri okolo seba priaznivú atmosféru a zvyšuje úroveň intuície. Ak váš život stráca príjemnejšiu tvár, dokáže mu ju slnečný kameň navrátiť a vám pomôže nabrať nové sily. Čistí všetky čakry. Tým, že prináša svetlo, ľahkosť a novú energiu, umožňuje vášmu skutočnému ja, aby sa šťastne rozžiarilo. Tradične je spájaný s vľúdnymi božstvami a priaznivým osudom. Jedná sa o alchymistický kameň, ktorý počas meditácií aj v každodennom živote prináša hlboké spojenie so svetlom a liečivou silou Slnka.
Slnečný kameň funguje veľmi dobre pri odstraňovaní „háčikov“, či už v čakrách alebo aure, na mentálnej alebo emocionálnej úrovni, ktorými si vás k sebe snažia pripútať iní ľudia. Môžu to byť rodičia, ktorí si vás chcú udržať iba pre seba, deti alebo partner. Vysávajú z vás energiu. Slnečný kameň opláca vašim blízkym s láskou ich priazeň, pričom súčasne pôsobí blahodárne pri pretínaní pút. Ak je pre vás ťažké hovoriť „nie“ a stále sa len obetujete pre druhých, noste slnečný kameň stále so sebou. Kryštál potláča závislosť, napomáha schopnosti riadiť vlastný osud, podporuje nezávislosť a dodáva silu do ďalšieho života. Ak vás zdržuje váhavosť, slnečný kameň ju prekoná.
Na citovej úrovni kameň potláča depresie a rozháňa chmáry. Mimoriadne účinne funguje vo chvíľach temných nálad vyvolaných striedaním ročných období, hlavne presvecuje tmu dlhých zím. Pomáha, keď sa chcete odpútať od pocitov diskriminácie, znevýhodňovania a opustenosti. Odstraňuje zábrany. Slnečný kameň tiež zaháňa pocity zlyhania a zvyšuje vedomie vlastnej ceny a sebadôveru. Vyvoláva optimizmus a nadšenie. Pomáha pozerať na všetko z lepšej stránky. Dokonca aj ten najzarytejší pesimista podľahne moci slnečného kameňa. Ak sa kryštál položí na solar plexus, dokáže vyviesť na svetlo hlboko potlačené city a pretvoriť ich.

Liečebné využitie
Slnečný kameň podporuje samoliečiace schopnosti, reguluje činnosť autonómneho nervového systému a udržuje rovnováhu všetkých orgánov. Lieči chronickú bolesť v krku a prináša úľavu v prípade žalúdočných vredov. Mimoriadne dobre pôsobí pri chorobách a problémoch spôsobených striedaním ročných období. Rozháňa depresie. Viac kúskov môžete rozložiť okolo tela, čím sa uľaví pri problémoch s chrupavkami, reumatizme a všeobecne od bolesti.

Umiestnenie
Položte, noste alebo pridŕžajte podľa potreby. Slnečný kameň pôsobí mimoriadne blahodárne, keď sa používa na slnku.

slnecny kamen slnecny kamen
slnečný kameň slnečný kameň

slnecny kamen surovy
slnečný kameň surový

6 komentárov

 • Zdenka píše:

  Danusa ďakujem, zaobstarala som si tento kameň vďaka tomu, že mi stále vyskakoval ako druhá možnosť, keď som si vyhľadávala iolit 🙂 inak je presne presne to čo potrebujem.
  A ešte som si zakúpila chrome diopsid, škoda, že ho nemáš na stránkach, musela som si ho vyhľadať inde… a inak, ja ani iným stránkam neverím.. nejako som závislá na tvojej 🙂
  Pozdravujem 🙂

 • danusa píše:

  ahoj Zdenka 🙂

  no fajne, tak si našla, čo si potrebovala 🙂 slnečný kameň je krásny. nežný a silný zároveň 🙂
  diopsid veru nemám 🙁 aj som si myslela, že mám, ale to bol dioptaz 🙁
  tak snáď nebudeš potrebovať často kamene, ktoré tu nie sú a nebudeš musieť chodiť po iných stránkach 😀 teším sa z Tvojej priazne 🙂
  maj sa fantasticky 🙂

 • Dominika píše:

  Prosím kde sa dá zohnať kameň Dioptaz? Ďakujem Vám

  1. danusa píše:

   na Slovensku neviem, ale určite na ebay.com alebo ebay.co.uk

 • Henrik píše:

  Potreboval by som nieco na chronicku sracku a akutny zapal criev v najvyssom stadiu. Uz nevladzem stale sediet na zachode, mate na to nejake kamene?

  1. jirik píše:

   Henrik: zkus čaj z měsíčku lékařského, čaj z vlaštovičníku a čaj ze slezu – ten je protizánětlivý
   *****
   črevá – ohnivý opál, olivín (peridot), petalit, pietersit, sokolie oko
   – kŕče – zelený fluorit, magnezit
   – otrava ortuťou – sagenit
   – poruchy – oranžový kalcit, zelený fluorit, hnedý turmalín
   http://kamene.vzostup.sk/zoznam-podla-ucelu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre