achat stromovy

Farba: číry, hnedý, zelený
Vzhľad: Priesvitný so vzormi pripomínajúcimi papradie. Často malé a ohladené kúsky.
Výskyt: bežný
Náleziská: USA, Česká republika, India, Island, Maroko, Brazília

Vlastnosti
Vetvičkový achát je známy ako kameň hojnosti. Vnáša dostatok a hojnosť do všetkých oblastí ľudského života vrátane podnikania a poľnohospodárstva. Je možné ho použiť na zvýšenie výnosu obilia, rovnako ako na udržanie zdravia izbových rastlín. Tento achát vytvára kľudné a mierumilovné prostredie (vonkajšie i vnútorné) a posilňuje schopnosť naplno prežívať a vychutnávať si každý okamih. Tento kryštál je zvlášť silno prepojený s rastlinnou ríšou a dokáže posilniť vašu komunikáciu s týmto svetom. Prehĺbi vaše spojenie so zemou.
Vetvičkový achát pracuje len zvoľna a potrebuje nejaký čas, aby sa mohol naplno prejaviť a priniesť očakávané výsledky.
V duševnej rovine vám pomôže udržať sústredenie i vo chvíľach, keď na vás pôsobia zmätky a hádky. Pomáha udržovať stabilitu. Prepožičia vám vytrvalosť spoločne so schopnosťou nazerať na problémy ako na výzvy, ktoré je nutné prekonať.
Na duchovnej úrovni pripomína vetvičkový achát, aby ste aj v priebehu celoživotného rastu zostali spojení so svojimi koreňmi. Otvára a harmonizuje čakry, pretože im umožňuje prijímať vyššie vedomie.

Liečebné využitie
Na najjemnejšej úrovni dokáže vetvičkový achát liečiť nerovnováhu spôsobenú poruchami vyváženosti čakier. V tele tento kryštál rezonuje s oblasťami, ako je krvné riečište a nervy. Uzdravuje nervový systém a choroby ako neuralgia či migréna. Kameň pôsobí priaznivo tiež na poruchy kostry a uvádza ju do súladu s hmotnou realitou. Vetvičkový achát potláča degeneráciu vlásočníc a stimuluje obehový systém. Pokiaľ je priložený na poranené alebo bolestivé miesto, prináša úľavu od bolesti. Jedná sa o užitočný kameň pre liečbu rastlín rovnako ako samotnej Zeme. Stabilizuje víry vznikajúce v energetickom poli Zeme a dokáže prekonávať geopatogénne zóny spoločne so zemskými líniami.

Umiestnenie
Noste ho na potrebnom mieste alebo ho naň prikladajte. Pre dosiahnutie maximálneho účinku je treba nosiť ho dlho. Kameň je možné vložiť i do kvetináča.

achat stromovy zeleny achat stromovy zlty
achát stromový zelený achát stromový žltý

2 komentárov

 • KatarínaB píše:

  Ahoj danusa 🙂 Keď si otvorím stránku „zoznam kameňov“ a chcem kuknúť Achát stromový, tak mi ukáže prázdnu stranu s textom “ prepáč, to, čo hľadáš tu nie je. skús vyhľadať voľačo iné „. Myslela som si, že tam ešte nemáš text. Dnes ma napadlo ho tam vyhľadať a našla som 🙂 Pri porovnaní linkov, som našla rozdiel. Keď idem zo stránky cez obrázok kameňa, tak je link
  https://kamene.vzostup.sk/achat-stromovy
  a keď som šla cez vyhľadávanie, tak je link tento, čo vidíš hore https://kamene.vzostup.sk/stromovy-achat
  Keď si ich porovnáš, vidíš prehodenie názvov. Opraviť link článku alebo preklk z obrázku na článok. Želám Ti hodne zdravíčka 🙂 K*

 • danusa píše:

  ahoj KatarínaB,
  ďakujem za informáciu, opravila som to.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre