ulexit

Farba: priehľadný
Vzhľad: trblietavý, hodvábny, približne štvorcový kryštál, niekedy zľahka ryhovaný, funguje ako zväčšovacie sklo
Výskyt: bežný
Náleziská: USA

Vlastnosti
Ulexit je najznámejší svojou schopnosťou zväčšovať všetko, čo pod neho položíte. Jedná sa o mimoriadne priezračný kameň, ktorý dokáže dostať každú vec, na vnútornej aj duchovnej úrovni, presne do centra pozornosti. Svojmu majiteľovi prepožičiava nanajvýš potrebnú objektivitu a jasnosť úsudku. Výborne pomáha pri pochopení zmyslu snov a vízií. Ukazuje duchovnú cestu, po ktorej by sa človek mal uberať a kade by mal preniknúť hlbšie do svojho vnútra.
V pragmatickej rovine vás ulexit privedie ku koreňu problému, naznačí spôsob odstránenia a podnieti riešenie. Vo fyzickom svete je kameňom zjavení. Prepožičiava schopnosť nahliadnuť do sŕdc iných ľudí a poznať, o čom premýšľajú a čo cítia – vďaka čomu sú naše rozhodnutia založené na úplnom poznaní skutočnosti.
Mäkká energia ulexitu pôsobí prospešne pri meditácii a relaxácii. Položený na treťom oku uľahčuje vyvolávanie vízií a odstraňuje negatívnu duševnú energiu. Uvádza do rovnováhy energie jin a jang a harmonizuje vyššie jemné telá.
Mentálne ulexit zvyšuje predstavivosť a podporuje tvorivé schopnosti, hlavne v podnikaní. Ak sa vaše záležitosti začínajú uberať nesprávnym smerom, ulexit vám pomôže sa na nich jasne pozrieť.

Liečebné využitie
Ulexit pomáha vrátiť očiam jas. Ako elixír pôsobí výborne na vyhladzovanie vrások. Nemal by sa ale nechávať vo vode veľmi dlho, pretože má sklon sa v nej rozpúšťať.

Umiestnenie
Noste alebo prikladajte podľa potreby, hlavne na oči a na tretie oko. Ulexit funguje ako vynikajúci kameň na meditáciu, keď sa zahľadíte do jeho hlbín.

ulexit
ulexit

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre