variscit

Farba: zelený, šedý, biely
Vzhľad: matný, niekedy žilkovaný
Výskyt: bežný
Náleziská: USA, Nemecko, Rakúsko, Česká republika, Bolívia

Vlastnosti
Variscit je kameňom odvahy a povzbudenia. Prináša nádej a guráž. Mimoriadne dobre poslúži chorým ľuďom a invalidom. Ponúka telesne postihnutých oporu a dodáva im odvahu, aby pokračovali ďalej napriek chorobe. Pomáha im bojovať s nerovnováhou vyvolanou ich postihnutím. Otvára srdečnú čakru, ktorá vnáša do každej situácie nepodmienenú lásku.
Variscit skvele pomáha pri skúmaní minulých životov. Umožňuje vyvolávať vizuálne predstavy spojené s minulými zážitkami a súčasne uľahčuje i dôkladné preniknutie do emócií a skúseností prameniacich z minulých životov. Podnecuje schopnosť pozerať do vnútra aktuálnych problémov a napomáha premeniť situáciu tak, aby mohlo dôjsť k uzdraveniu.
V duševnom živote ponúka variscit možnosť dostať sa z hlbín zúfalstva a nájsť nádej a vieru v univerzum. Tento kameň dokáže odstraňovať klamstvá a umožní, aby ste sa pred svetom ukázali takí, akí v skutočnosti ste. Upokojuje nervozitu a vnáša do srdca pokoj. Podporuje rozvahu, ale súčasne je obdarený živou energiou, ktorá zaistí, že si nebudete počínať veľmi škrobene. Kameň uložený v noci pod vankúš prináša pokojný spánok a starosťami nezaťaženú myseľ.
Mentálne napomáha variscit jasnému mysleniu a zostruje vnímanie. Uľahčuje sebavyjadrenie a komunikáciu o vlastných myšlienkach. Na telesnej úrovni slúži ako zásobáreň energie, ktorí pomôže doplniť jej vyčerpané zásoby.

Liečebné využitie
Variscit pomáha nervovému systému. Lieči nadúvanie brucha a dokáže obmedziť krvácanie. Obnovuje pružnosť ciev aj kože. Neutralizuje prekyslenie a pomáha proti dne, gastritíde, vredom, reumatizmu a vplyvu nepriateľského prostredia. Účinkuje tiež proti mužskej impotencii a prináša úľavu od kŕčov.

Umiestnenie
Položte podľa potreby. Používajte ho dlhšiu dobu. Pre vyvolávanie spomienok na minulé životy priložte na tretie oko. Noste ako prívesok alebo držte v ľavej ruke.

variscit variscit
variscit variscit

2 komentárov

  • Alex píše:

    Danusaaaaa, Dakujem za Tvoju stranku! 😉 Som taka rada, ze Ta mame 🙂

  • danusa píše:

    Ahoj Alex 🙂 som rada, že je stránka užitočná:) ja ďakujem tebe za upozornenie, že bola stránka nefunkčná, chodím sem už pomerne málo a tak by som to zistila kto vie kedy 😯

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre