vltavin

Farba: tmavo zelený
Vzhľad: malá priehľadné kryštály, sklovitý vzhľad
Výskyt: vzácny
Náleziská: Česká republika, Nemecko, Moldavsko

Vlastnosti
Vltavín alebo moldavit je ďalším kameňom nového veku, new age. Jedná sa o jednu z foriem tektitu, ktorému sa prisudzuje mimozemský pôvod súvisiaci s dopadom gigantického meteoritu na Zem. Teplom, spôsobeným dopadom nebeského telesa, sa roztavili okolité horniny a rozptýlili sa do veľkej diaľky, kde vznikli dnešné náleziská. Vltavín teda predstavuje splynutie mimozemských energií s Matkou Zemou. Jedná sa o vzácny kameň. V súčasnej dobe sa nachádza pozdĺž brehov rieky Vltavy a je nepravdepodobné, že by sa podarilo objaviť kdekoľvek inde na svete nové nálezisko. Postupom času sa zdroje tohto kryštálu vyčerpávajú.
Vltavín sa používal od doby kamennej ako talizman prinášajúci šťastie a plodnosť. Mnoho ľudí verí, že napomáha premene a vyliečeniu samotnej Zeme a že nastáva čas, aby sme energiu skrytú v tomto kryštáli začali používať múdrejšie. Má silno aktivujúci vplyv na iné kryštály, ktoré podnecuje k vyšším vibráciám.
Vltavín umožňuje komunikáciu s vyšším ja a s mimozemskými entitami.
Kryštál ma svoju vlastnú kozmickú vyššiu dušu, vďaka ktorej sa môžete dostať do kontaktu so samými najvyššími Majstrami a vesmírnymi poslami. Ak budete kameň držať na svetle a zahľadíte sa do neho, dôjde k posunu vášho vedomia. Tento kryštál vás zavedie do vyšších dimenzií a umožní vám prejsť procesom rastu. Kryštál musí byť uzemnený, pretože v opačnom prípade by ste sa ocitli bez pevnej základne a zbavení svojich vlastných koreňov. O jemné uzemnenie po duchovnom prežitku s vltavínom sa postará pár kameňov boji, ktoré budete zvierať v rukách. Následky pôsobenia moldavitu dokáže stabilizovať energia vychádzajúca z horského krištáľu.
Vltavín je obdarený mimoriadne vysokými vibráciami, ktoré otvárajú a čistia rôzne bloky a harmonizujú čakry. Pomáha do vášho tela preniesť božský plán a urýchľuje duchovný rast. Vltavín rezonuje s korunnou čakrou a otvára ju, aby dokázala vnímať najvyššieho duchovného sprievodcu. Keď položíte kryštál na krk, navodzuje vltavín spojenie s medziplanetárnymi poslami, najmä s tými, ktorí majú na starosti ekologický stav Zeme a jej uzdravenie.
Jedná sa o kameň, ktorý dokáže presahovať čas. Položený na tretie oko umožní vltavín pohybovať sa dopredu do budúcnosti alebo späť do minulosti, aby ste zmiernili súčasné trápenie alebo pochopili zmysel toho, čo sa odohráva medzi jednotlivými inkarnáciami. Ak je niečo podobné potrebné, dovolí vám cestovať do iných životov. Skôr než by ste sa s ním ale vydávali do minulosti (pokiaľ nie je cieľom získanie duchovnej múdrosti), vám vltavín ukáže vašu budúce možnosti. Pod vplyvom tohto kryštálu sa môžete vydať do budúceho života, aby ste sa pozreli na dôsledky svojich súčasných činov. Tak môžete zistiť, čo je potrebné urobiť v terajšom živote, aby ste predišli nepríjemným následkom.
Vltavín je užitočný kameň pre citlivých ľudí, pre ktorých je ťažké zotrvávať v súčasnej inkarnácii na Zemi a ktorí sa nedokážu prispôsobiť strádaniu a prudkým emóciám. Mnoho podobných ľudí patrí medzi hviezdne deti, ktoré dorazili na našu planétu, aby jej pomohli v dobách prechodu na nové vibrácie. Títo ľudia niesu zvyknutí na ťažké pozemské energie, pričom je pre nich obtiažne aj začlenenie svojho duchovného tela do hmotných schránok. Preto je pre nich nevyhnutné uzemnenie. Vltavín spolu s uzemňovacími kameňmi ako hematit a dymový krištáľ pri tom dokážu pomôcť. Vltavín položený na srdce prináša úľavu od smútku za „domovom“ všetkým, ktorí nepochádzajú z tejto planéty. Vltavín nemá kryštalickú štruktúru, vďaka čomu vás dokáže vziať na cestu za všetky hranice, ktoré v sebe cítite. V duševnom živote pomáha odtrhnúť sa od každodenných pozemských starostí, ako sú obavy o peniaze a strach z budúcnosti. Vltavín prináša odpovede na otázku zmyslu súčasnej inkarnácie a ponúka spojenie s vyšším duchovným cieľom, ktorý dokáže zapojiť do pozemského života. Podporuje napríklad schopnosť empatie a súcitu.
Na mentálnej úrovni podporuje vltavín všetko nekonvenčné a inšpirujúce. Prináša nečakané riešenia, ktoré vás vedú ďalej dopredu. Dokáže prebudiť k životu latentné spomienky a umožniť vedomý prístup k duchovným informáciám. Napomáha zbavovať sa utkvelých prekonaných myšlienok. Ruší hypnotické príkazy.
Na telesnej rovine vltavín spúšťa silné prívaly energie smerujúce do tela, ktoré môžu mať obrovské metafyzické dôsledky. „Sťahuje“ informácie zo záznamov Akáše a svetelného tela, ktoré je potom možné ďalej spracovávať a vedome používať. Tento proces môže trvať istý čas. Urýchli však duchovný rast a zvyšuje osobné vibrácie.

Liečebné využitie
Viac ako by liečil jednotlivé problémy, vás vltavín učí hľadať príčiny a zdroje nerovnováhy, čím napomáha ich uvoľňovaniu a následnému liečivému procesu. Súčasne upozorňuje na dar, ktorý môžu niektoré choroby prinášať. Vltavín sa dá použiť ako pomôcka pri stanovení diagnózy. Ľudia, ktorým sa nepáči jeho temne zelená farba, často nemajú radi city a preto potrebujú zažiť nepodmienenú lásku a pocit súnáležitosti. V niektorých prípadoch môže byť príčina kedysi prežitá a teraz skrytá citová trauma, ktorú je nutné vyniesť na povrch a liečiť. K tomu sú ale už potrebné ďalšie kryštály.

Umiestnenie
Položte na čelo, krk alebo na temeno hlavy. Vltavín je krehký a nemal by sa čistiť soľou, aby nenarušila povrch.

vltavin vltavin
vltavín vltavín

24 komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre