wulfenit

Farba: žltý, zlatý, oranžový, zelený, šedý, žltošedý, hnedý, biely, číry
Vzhľad: malé kryštály či listy na matičnej hornine alebo väčšie priehľadné štvorcové kryštály
Výskyt: bežný
Náleziská: USA, Mexiko

Vlastnosti
Wulfenit je mimoriadne užitočný kameň, pretože pomáha prijať aj menej pozitívne stránky života a bráni bujneniu malomyseľnosti alebo ľahostajnosti vo chvíľach, keď musíte čeliť negatívnym situáciám alebo pocitom. Výborne poslúži všetkým, ktorí „stratili rovnováhu“, alebo sa sústredili iba na pozitívne stránky života a všetko negatívne potlačili. Tento postoj spôsobil odtrhnutie od skutočného sveta. Wulfenit im pomáha prijať a začleniť do seba aj temné energie a prekonať protiklad „kladného“ a „záporného“ tým, že príjmu obe stránky života ako dve dopĺňajúce sa polovice.
Na duchovnej úrovni umožňuje wulfenit ľahký a rýchly posun z telesnej na duševnú, intuitívnu alebo duchovnú rovinu. Tvrdí sa o ňom, že ponúka prístup do minulosti aj budúcnosti a uľahčuje spojenie s týmito svetmi. Pomáha pri komunikácii a kontakte s duchovným vesmírom, pretože otvára kanál, ktorým prúdia duchovné vibrácie dole na Zem.
Ak ste si niekedy s inou dušou sľúbili, že sa stretnete tu na Zemi, wulfenit dokáže tú dušu rozpoznať a napovedať dôvod, ktorý k vášmu rozhodnutiu viedol. Spája duše, pokým onen starý dôvod pretrváva, aby im potom, ak je to vhodné, znova pomohol za rozísť.
Wulfenit sa používa pri bielej mágii. Zvyšuje účinnosť rituálov a duchovných ciest a zasa vyvoláva magické vedomosti, ktorými sme disponovali v minulých životoch a ktoré potom môžeme využiť aj v prítomnosti. Tým, ktorých v minulých životoch kresťanská cirkev kvôli ich presvedčeniu potrestala a spôsobila im utrpenie, pomôže wulfenit vyliečiť následky, takže sa znova budú cítiť v bezpečí, aby sa mohli vrátiť k praktizovaniu magických rituálov.

Liečebné využitie
Wulfenit má silu omladzovať a uchovávať energiu. Nemá však žiadne špecifické liečebné účinky.

Umiestnenie
Pridržte alebo priložte podľa potreby. Kus wulfenitu sa dá naprogramovať tak, aby umožnil kontakt so spojovacími vláknami duší. Po naprogramovaní môžete kameň položiť v byte či dome do rohu vzťahov.

wulfenit wulfenit cerveny
wulfenit wulfenit červený

wulfenit ciry wulfenit zeleny
wulfenit číry wulfenit zelený

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre