zafir

Farba: modrý, žltý, zelený, čierny, fialový
Vzhľad: žiarivý, po vyleštení priehľadný
Výskyt: niektoré odtiene vzácny, ale väčšina nebrúsených bežný
Barma, Česká republika, Brazília, Keňa, India, Austrália, Srí LankaNáleziská:

Vlastnosti
Zafír je známy ako kameň múdrosti, pričom každá farba má spojenie s konkrétnymi znalosťami. Umožňuje sústredenie, upokojuje myseľ a zbavuje ju nežiadúcich myšlienok aj duševného napätia. Zafír vnáša do mysle pokoj a istotu, čím uvádza do súladu telesnú, rozumovú a duchovnú rovinu a súčasne udržuje rovnováhu vnútri tela.
Tento kryštál potláča depresiu a duchovný zmätok. Podporuje sústredenie. Prináša prosperitu a priťahuje ku svojmu majiteľovi dary každého druhu. Položený na krku odstraňuje sklamanie a napomáha vyjadreniu vlastného ja.

Liečebné využitie
Zafír upokojuje príliš aktívny telesný systém a reguluje činnosť žliaz. Blahodárne pôsobí na oči, odstraňuje nečistoty a stres. Lieči krvné poruchy a potláča nadmerné krvácanie, posilňuje cievy a zvyšuje ich pružnosť.

Umiestnenie
Dotýkajte sa ním tela. Zafír môžete nosiť na prste alebo ho položiť na ľubovolnú časť tela podľa potreby.

Čierny zafír prináša ochranu a jasné zacielenie vašej púte. Stelesňuje dôveru majiteľa vo svoje schopnosti. Kameň zvyšuje perspektívy v práci a pomáha udržať si zamestnanie.

Modrý zafír je hľadačom duchovnej pravdy. Tradične sa spája s láskou a nepoškvrnenosťou. Jedná sa o mimoriadne účinný kameň, keď ide o liečenie Zeme a čakier. Tento pokojný kameň pomáha zotrvať na vlastnej duchovnej ceste. Používa sa pri šamanských obradoch na pretavovanie negatívnej energie. Otvára priestor na liečenie krčnej čakry a štítnej žľazy. Uľahčuje sebavyjadrenie a vyslovenie vlastnej pravdy.

Zelený zafír zlepšuje zrak (vnútorný aj vonkajší) a pomáha vyvolávať spomienky na sny. Podporuje činnosť srdečnej čakry, prináša vernosť a rozvíja integritu osobnosti. Tento kryštál zvyšuje schopnosť súcitu a pochopenie pre slabosť rovnako ako pre jedinečné vlastnosti ostatných. Odmeňuje vieru a úctu preukazovanú viere iných ľudí.

Ružový zafír funguje ako magnet, ktorý vám do života dokáže pritiahnuť všetko, čo potrebujete k ďalšiemu vývoju. Jedná sa o rýchlo účinkujúci kameň, ktorý vás naučí ovládať svoje city. Vie odstrániť zablokovanie emócií a využiť energie, ktoré predtým prešli zmenou.

Fialový zafír odstraňuje z čakier negatívne energie. Súčasne podnecuje činnosť tretieho oka, aby dokázalo prijímať informácie potrebné pre ďalší rast. Tento kameň učí zodpovednosti za vlastné myšlienky a pocity. Lieči mozgové poruchy vrátane dyslexie.

Hviezdny zafír má v hĺbke ukrytú hmotu v tvare päťcípej hviezdy. Jedná sa o vzácny zafír, ktorý vás zavedie do svojich hlbín a otvorí vašu intuíciu. Vnáša do mysle sústredenie a pomáha pri predvídaní budúceho správania iných ľudí. Súdi sa o ňom, že udržuje spojenie s mimozemskými bytosťami.

Biely zafír sa vyznačuje mimoriadne čistou energiou. Otvára korunnú čakru a prináša duchovné vedomie, ktoré je schopné obsiahnuť obrovský priestor. Uvoľňuje cestu k vesmírnej múdrosti. Jedná sa o kameň ponúkajúci mimoriadne silnú ochranu pred všetkými prekážkami, ktoré ležia na vašej duchovnej púti. Pomáha v prístupe k vášmu potenciálu a zmyslu života.

Žltý zafír priťahuje do domu bohatstvo. Dá sa položiť na pokladňu, čím sa zaistí rastúca prosperita a zárobok. Keď ho nosíte pri sebe, mal by sa dotýkať tela. Podnecuje silu rozumu a zvyšuje celkové sústredenie na širší obraz vecí okolo nás. V podobe elixíru odstraňuje z tela jedovaté látky.

zafir biely zafir cierny
zafír biely zafír čierny

zafir cierny hviezdny zafir fialovy
zafír čierny hviezdny zafír fialový

zafir modry zafir ruzovy
zafír modrý zafír ružový

zafir zeleny zafir zlty
zafír zelený zafír žltý

13 komentárov

 • Michal píše:

  Mám otázku, je zafír vhodný aj keby bol zavesený na náhrdelníku a tým na stále nosenie?

  1. danusa píše:

   ahoj Michal, zafír je vhodný na dlhodobé nosenie, takže áno, môže byť na náhrdelníku.

 • Daniel píše:

  Dobrý deň,
  chcel by som náramok z čierneho zafíru, ale neviem ho nikde dostať kúpiť. Vedeli by ste mi v tom pomôcť? Ďakujem za odpoveď.

  1. danusa píše:

   ahoj Daniel, prosím tykaj 🙂
   ja nemám veľmi prehľad v slovenských obchodoch, ale na ebay určite nájdeš všetko, čo hľadáš. teda väčšinou 🙂

 • monika píše:

  Dobrý večer chcem sa opitat je vhodný aj pre deti a ako viem ktorý si mám vybrať dakujem

 • danusa píše:

  ahoj monika, kamene majú tú výhodu, že nemajú žiadne vedľajšie, ani nežiadúce účinky, takže sa dajú bezpečne použiť v každom veku.
  vyberať si kameň je možné dvomi spôsobmi. buď použijeme nevedomú časť seba, čiže si vyberieme podľa toho, ktorý kameň sa nám páči, alebo na nás pôsobí príjemne, alebo akokoľvek cítime, že toto je ten kameň, ktorý chceme, alebo vyberáme vedome na základe účinkov. takže najskôr si vyber spôsob, ktorý sa Ti viac pozdáva a potom si vyber kameň. ak chceš ísť podľa účinkov, tak tu je zoznam, ktorý Ti pomôže http://www.vzostup.sk/zoznam-podla-ucelu

 • Lucia píše:

  Ahoj,ktorý je teda najlepší na sústredenie? Ďakujem

 • danusa píše:

  ahoj Lucia 🙂 ako pre koho 🙂 prečítaj si ametyst, fluorit, lepidolit a zafír a vyber si podľa ostatných vecí a potom skúšaj, ktorý Ti najlepšie sadne z Tvojho výberu.

 • Daniela píše:

  Ahoj, ktory kamen prosim pomaha pri problemoch s klbmy?

 • danusa píše:

  ahoj Daniela 🙂
  na kĺby sú dobré tieto kamene – jantár, apatit, azurit, kunzit, larimar, lepidolit, obsidián, síra.

 • Jarmila píše:

  ahoj, mám maličký modrý zafír v striebornom prsteni, ktorý veľmi často nosím na pravom prstenníku (4. prste). Asi pol roka mám závažný problém, tento prst bolí, ohne sa dovnútra dlane a jeho vystretie je bolestivé. Tento problém sa nazýva aj skákavý prst, ja mám teraz kĺb pod tým prstom zapálený a silno bolestivý. Reumu nemám. Problém je iba s týmto jedným prstom, ostatné ma nebolia, ani kolená či iné kĺby. Napadlo ma, či tu nehrá nejakú rolu nosenie prsteňa so zafírom?

 • danusa píše:

  ahoj Jarmila,
  prepáč, že odpisujem až teraz. možné je všetko a tak Ti odporúčam nenosiť prsteň a pozorovať, či sa prst lepší. ak áno, tak prsteň už nenos, ak nie, tak ho pred ďalším nosením riadne vybi, očisti a nabi a pokojne nos ďalej.

 • milan-29-12-61 píše:

  aký by bol pre mňa kameň vhodný ? Mám 60 rokov a žiadne a v ničom nemám šťastie , mám pocit ako by som bol prekliaty a videla na mne kliatba , – ďakujem za odpoveď

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre