zinkit

Farba: červený, žltooranžový, zelený, číry
Vzhľad: hrudkovitá hmota, z Poľska ale pochádzajú pozoruhodné kryštály, ktoré vznikli ako výsledok procesu tavenia v baniach
Výskyt: bežný
Náleziská: Poľsko, Taliansko, USA

Vlastnosti
Zinkit je účinne fungujúci kameň, ktorý dokáže prepojiť do jedného celku fyzikálnu energiu, osobnú silu a tvorivé schopnosti majiteľa. Tento ohnivý kameň pomáha pri vyvolávaní vízií a obnovovaní vyčerpaných zásob energie. Prekonáva energetické bloky a obnovuje narušené prúdenie životnej sily. Na hmotnej aj duchovnej úrovni priťahuje zinkit hojnosť. Dá sa použiť ako kotva, ktorá zaistí zotrvanie svetelného tela v hmotnom svete. Zinkit rezonuje s nižšími čakrami, dodáva novú energiu celému telu a podnecuje tvorivé schopnosti a plodnosť. Nepomáha rastu kundalíni a zlepšuje základné inštinkty a intuíciu.
Zinkit upevňuje sebadôveru a schopnosť nájsť vlastnú silu. Ne duševnej úrovni lieči následky šokov a tráum a podporuje k odvahe vyrovnať sa s traumatizujúcimi situáciami. Potláča depresie a hojí bolestné spomienky, ktoré sa potom dajú odsunúť. Ak je vaším problémom letargia a váhavosť, je práve zinkit obdarený silou postrčiť vás dopredu, aby ste prejavili svoj plný potenciál. Pomôže vám tak zahájiť nevyhnutné zmeny.
Zinkit účinkuje dobre proti fóbiám. Pomáha pri odkrývaní ich koreňov, ktoré potom citlivo odstráni a preprogramuje myseľ do pozitívnejšej polohy. Dokáže odstrániť aj hypnotické príkazy a vnútené mentálne odtlačky.
Ženám bojujúcim s príznakmi menopauzy alebo „syndrómom prázdneho hniezda“ pomôže zinkit citlivo potlačiť príznaky a s životnou zmenou s vyrovnať.
Tento kameň podporuje tímové aktivity, zvádza dokopy podobne rozmýšľajúcich ľudí a spája ich do jedného celku. Výborne tiež pôsobí na telesné vzťahy. Ak je potrebná očista, dokáže vyvolať ozdravnú krízu, po ktorej nasleduje katarzia a nakoniec opätovné nabitie celého systému novou energiou.

Liečebné využitie
Zinkit pôsobí priaznivo na kožu a vlasy. Má blahodárne účinky na prostatu a klimakterické symptómy. Podnecuje fungovanie imunitného systému a meridiánov tela. Lieči syndróm chronickej únavy, AIDS a poruchy imunitného systému. Zlepšuje stav slizníc, bronchitídu a pôsobí preventívne pri epilepsii. Stimuluje činnosť orgánov zaisťujúcich vylučovanie a vstrebávanie látok. Užíva sa tiež pri liečení neplodnosti.

Umiestnenie
Držte alebo položte podľa potreby.

zinkit zinkit
zinkit zinkit

zinkit zeleny
zinkit zelený

8 komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

anketa

ako si vyberáš kamene?

zobraziť výsledky

najnovšie komentáre